Oversikt over klubbens kamper Uke 39 – Flint

Oversikt over klubbens kamper Uke 39

Denne helgen er blir det fullfart med kamper i Flinthallen. Søndag møter A-laget Fana i Slagenhallen for tomme tribuner, men før de skal i aksjon, er det bredde lagene våre som skal kjempe om 2 poeng. Vi har gått igjennom alle kampene denne helgen.  

J11 får sine 2 første kamp for sesongen denne helgen. Turen går til Jotunhallen for kamper mot Sandefjord TIF og Herøya.

J12 har hele 3 lag i årets A-pulje. Flint Tønsberg 3 starter ut med kamp mot Stokke i Flinthallen kl 11.20. Flint Tønsberg 2 må reise den lange veien til Brunlanes for kamp mot Nesjar på Søndag.

G12 startet sesongen på overbevisende måte borte mot Herkules forrige helg (16-23). Denne helgen skal har de kamp mot Halsen hjemme i Flinthallen. Halsen hadde en mer trøblete start på sesongen, med tap mot Larvik Turn 2 hjemme. (20-17)

J13 hadde sin første kamp mot Runar forrige helg. Denne helgen tar de i mot Hei hjemme i Flinthallen. Hei får sin første kamp for sesongen. Om jentene tar med seg spillet fra 2.omgang mot Runar bør Hei får trøbbel med Flintjentene.

Flint Tønsberg 2 hadde kamp borte i 1.runde mot Halsen 3, som endte med en overbevisende seier. Denne helgen venter Runar 2 som får sin første kamp for sesongen.

G13 guttene på Flint Tønsberg 2 har sin første kamp for sesongen hjemme mot Ramnes 2. Dette blir også Ramnes 2 sin første kamp for sesongen.

J14 reiser til Sandehallen for sin første kamp for sesongen mot HK-72 Sande.

G14 møter Nøtterøy 2 hjemme i Flinthallen Søndag kl 11.50.. Dette blir første kamp for sesongen for begge lag.

J15 hadde en «rysera» av kamp forrige helg mot Reistad hjemme i Flinthallen. Kampen bølget frem og tilbake i 50 minutter, og endte uavgjort 27-27. Denne helgen møter de Drammenslaget Glassverket som får sin første kamp for sesongen.

J16 A-lags jentene har lagt lista når j16 jentene som reiser til Lier for kamp mot Reistad Søndag. Dette blir første kamp i årets A-pulje for begge lag.

G16 startet sesongen forrige helg hvor det ble et bittert tap mot Herkules. Denne helgen møter de Sandefjord TIF, som hadde Nøtterøy Elite i sin første kamp hjemme. I den kampen ble guttene fra øya for sterke for Sandefjord TIF (21-28), og våre gutter har ikke noen planer om å være dårligere enn guttene fra Nøtterøy.

Vi avslutter en aktiv helg med A-lags-jentene som tar imot Fana hjemme i Slagenhallen kl 18.00 Søndag. Jentene tok seg videre til 4. runde i cupen etter seier mot Reistad Onsdag, og kommer til å gi absolutt alt for ta begge poengene i denne kampen. Kampen vil gå uten tilskuere, men vi kan følge jentene på direktesport.no

https://www.direktesport.no/event/d481hJSaoV1eL17neoNXYl