
Puslespillet begynner å falle på plass….
Henriette var en av de første til å bekjentgjøre at hun tar 2 nye år i Flint.
Pål Oldrup Jensen jobber i øyeblikket sammen med sportslig avd med å få spillerkabalen til å gå opp. Neste sesong spiller vi i 1.div, men satsing på elite og opprykk innenfor rimelig tid, er målet.
I arbeidet med å sette sammen spillertyper som passer godt sammen og inn i Påls trenerfilosofi, er de lokale jentene i høysetet. Klubben henter jenter opp fra egne rekker og gjennom det strålende samarbeidet med TT.
Disse jentene fortsetter Flintdrakta:
- Kristine Karlsen Hellberg
- Marte Smistad
- Henriette Jarneid
- Elise Vedeler
- Thorgerdur Anna Atladottir
- Brynja Magnusdottir
- Katharina Aho
- Maria Borge
- Karoline Vivestad Flåten
- Vivi Storvang
- Rebecca Bakke Karlsson
- Marthe Westby ( kneskadet pt)
Det går rykter om et par stykker til av de unge, men inntil red. har fått dette bekreftet, må vi vente i spenning 🙂
Dette blir ungt, bra, talentfullt og med masse utviklingpotensiale, selvom det mangler noen rutinerte Flint-navn på listen… Følg med fremover for flere spennende Flintjenter!